Asha Lemmie – Penkiasdešimt lietaus vardų

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 448psl

Autorė knygą pradėjo rašyti būdama 16 metų ir rašė 5erius metus. Kas mane tikrai nustebino, nes knyga visai neatspindi tokio jaunatviško autorės amžiaus. Parašyta išties puikiai, tad neabejoju, jog ši jauna moteris mus dar nustebins ne vienu savo kūriniu.

“Penkiasdešimt lietaus vardų”. Japonai turi būtent tiek žodžių apibūdinančių lietų (penkiasdešimt), tad pavadinimas man atrodo taikliai parinktas ir labai gražus. O apie ką pasakoja pati istorija?

Mergaitė vardu Nori, palikta mamos pas žiaurią senelę, kur turėjo tik vieną užduotį – paklusti, visiškai ir besąlygiškai. 1950m Japonija. Istorija prasideda 1948m, bet mane sukrėtė įvykis iš 50ųjų. O sukrėtė net ne vaiko mušimas ar baliklio pilnos vonios. Mane sukrėtė mergaitės svoris. Dešimtmetė mergaitė sverianti 18 kilogramų! Perskaičiau kelis kartus, nes smegenys niekaip negalėjo suvokti, KAIP dešimtmetis vaikas gali sverti tiek mažai???? Mano beveik penkiametė sveria daugiau.

“Ji atidavė visą širdį tam, ko niekada neturės.”

Galvojau bus lengva graži istorija, gal kiek melancholiška, deja, nei labai lengva, nei labai graži. Labiau sunki ir jautri, bet tikrai parašyta nuostabiai.

Keletas niuansų iš mano pusės: kiek per daug dramos mano požiūriu. Pirmoji istorijos dalis tikrai atrodė atspindinti autentišką Japonijos dvasią (kiek mano supratimas leido įsivaizduoti), bet tolimesni įvykiai atrodo būtų tikę betkuriai kitai vietai, kokią tik būtum įrašęs: viešnamis, mafija, užsakytos žmogžudystės ir t.t. Suprantu, kad ir Japonijai tai tinka, bet manęs kažkodėl neįtikino. Tad ši dvejonė privertė pasidomėti autore ir nenustebino, tai, kad autorė nelabai daug turi bendro su Japonija. Kiek pavyko rasti informacijos, tai autorę ir minimą šalį sieja tik tiek, kad ji keletą metų domėjosi jos istorija. Kas truputėli nuvylė, nes esu šiuo klausimu gan skeptiška ir tikiu, kad vakariečiui perprasti tos šalies kultūrą nėra lengva, ką jau kalbėti apie jos perteikimą. Tad jei ieškote labiau autentiško Japonijos vaizdo, knyga gal kiek neatitiks lūkesčių, tačiau jei norite gražios, įtraukiančios (su trileriui būdingomis savybėmis) ir puikiai parašytos istorijos, tai ši knyga verta dėmesio!

Nepaisant mano visų pastabų knyga man patiko ir tikrai bus įdomu sulaukti, ką ši jauna autorė mums dar pateiks 🙂

Įvertinimas 3.5/5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s