Jorge Molist – Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas

Leidykla Versus Aureus 2006m Vilnius 440psl 3/5

Žinote, manau kiekvienai knygai radus tinkamą momentą, jos visos gali būti puikios! Kad ir ši. Jei žvilgteltumėt i Goodreads reitingą, tai ši knyga įvertinta tikrai prastai – 2.97. Kai pamačiau, net nustebau. Na aš sutinku, kad knyga vidutinė, bet kad tokia prasta kaip daugelis atsiliepimų aš nesutinku. O gal tai dėl to, jog skaičiau ją po gan rimtos literatūros ir man labai reikėjo kažko lengvo ir neįpareigojančio daug mąstyti 🙂

Jorge Molist

Gimė 1951 sausio 1d Barselonoje. Didžiąją dalį gyvenimo paskyrė darbui įvairiose sferose bei keliaudamas tarp Ispanijos ir Jungtinių Amerikos valstijų. Ir tik 1996m. nusprendęs įgyvendinti savo vaikišką svajonę rašyti, išleido pirmąją savo knygą. Tiesa knyga pasaulį išvydo 2000m. O dar po aštuonių metų metė savo profesinę karjerą ir atsidėjo tik rašymui.    

Žiedas: paskutiniojo tamplieriaus palikimas

Lengvai skaitomas nuotykių romanas. Na dar turėčiau pridurti istorinis, nes visgi nors veiksmas vyksta ir dabartinėje Ispanijoje, bandoma atskleisti senai dingusias tamplierių paslaptis. 

Jauna ambicinga ir sėkminga advokatė gavusi dovanų paslaptingą žiedą išsiruošia į savo vaikystės miestą Barseloną, kur jos laukia vaikystės draugai, pirmoji meilė ir daugybė paslapčių. 

Knyga “susiskaitė” labai smagiai. Autorius rašo puikiai ir tikrai buvo malonu skaityti. Kas liečia pačią istoriją, tai labai nenustebino. Daug dalykų buvo galima nuspėti, nors neteigiu, jog viską, nes buvo vietų kurios pakrypo nenumatyta linkme 🙂

Taip pat kas užkliuvo – pagrindiniai veikėjai neįtikino. Pasirodė tokie truputėlį paviršutiniški, labiau norėjosi išgrynintų personažų ar bent kelių. Dabar toks jausmas, jog autorius didžiausią dėmesį skyrė istorinių faktų pateikimui ir siužeto vingių maskavimui, o ne charakteriams.  Todėl knyga pasirodė ne iki galo “išdirbta”. 

Apibendrinant, man visai patiko. Toks lengvas skaitinys. O tokių kartais taip pat reikia 😉 

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s