Jorge Molist – Katarų sugrįžimas

Leidykla Versus Aureus 2007m Vilnius 504psl 3.5/5

Antroji mano skaityta Jorge Molist knyga. Apie jį patį jau truputėlį pasakojau prie pirmosios knygos aprašymo, kurį galte rasti čia – “Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas” .

Gan neplona knyga, bet susiskaitė labai lengvai ir greitai. Autorius rašo puikiai, neapkrauna nereikalingomis smulkmenomis, tad veiksmas taip įsuka, jog nesinori knygos padėti į šalį. Tad apie ką ši istorija?

Pagrindinis herojus Chaimė visai netikėtai tampa labai svarbus visoje istorijoje, ne tik todėl, kad buvo liudininkas pasikėsinimo į vieną iš stambiausių komunikacijos organizacijų pasaulyje, bet ir pasirodo, turi sąsajų su XIII amžiaus įvykiais. Be viso to, dar ne laiku įsimyli žavingą kolegę, kuri jį įtraukia į keistą religinę bendruomenę. Kaip viskas susiję ir kaip išnarplioti paslapčių persmelktus labirintus.

Veiksmas veją veiksmą, istoriją žadą įdomių posūkių. Tikrai nepavyko nuspėti pabaigos – kas žinoma pridėjo knygai pliusų. Beje, pabaiga visiškai kaip iš veiksmo filmo 🙂 Net negalėčiau apibūdinti taikliau. Nežinau, ar tai buvo autoriaus slaptas troškimas, jog pagal knygos būtų pastatytas kino filmas, bet pabaiga tai tikrai verta to 🙂

Knyga patiks tiems, kurie mėgsta mistiką, religines tematikas ir tokias keistas sąsajas kaip per sapnus pasireiškiantis žmogaus persikūnijimas ir panašūs dalykai. Aš mėgstu, tad man knyga patiko, bet jei nesate tokių temų fanai, tai gali pasirodyti per daug perspausta vietomis ir nerealu 🙂

Apibendrinant. Man patiko, lengvas neįpareigojantis kūrinys, kelių vakarų skaitymui 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s