Michael Cunningham – Tos valandos

Leidykla Sofoklis 2015m Vilnius 220psl 5/5

Viena geriausių skaitytų knygų šiais metais! Negaliu patikėti, jog neatradau šios knygos anksčiau. Jau būčiau spėjusi perskaityti ne kartą ir ne du 🙂

Jau nuo prologo knyga tiesiog prikausto. Įtraukia taip, kad net negali atsitraukti. O padėjus knygą, lieki prie jos savo mintimis. Kažkas tavęs nepaleidžia, o autoriaus rašymo stilius tiesiog užburia gilumu!

Trys moterys. Trys skirtingi gyvenimai ir likimai. Iš pirmo žvilgsnio jos visos tokios skirtingos, kad net negalėtum rasti panašumų. Atrodo, jei ne ta jas siejanti knyga (“Ponia Delovėj”), tai šios trys moterys niekaip netilptų į vieną paveikslą. Tačiau visų jų gyvenimai kupini neišsisklaidančių vidinių abejonių, kažko tokio neapčiuopiamo, bet tokio tikro ir realaus. Nuolatinio balansavimo tarp savęs (savojo aš paieškos, norų bei jausmų suvokimo) ir gyvenimo, tokį kokį privalai gyventi, kokį tau primeta aplinkiniai. Bet ar tikrai privalai jį priimti tokį koks yra įprastas kitiems? Ar tikrai sugebėsi jį ištverti, kai kiekviena tavo ląstelė protestuoja?

Nuostabus pasakojimas apie moteris “kovojančias” dėl savęs, dėl laisvės būti tokiomis kokiomis trokšta jų sielos.

Manau knyga atrodo tokia stipri, nes tai ne tik šių trijų moterų istorijos – tai kur kas daugiau! Neabejoju, kad dauguma moterų per savo gyvenimą susiduria su tokiomis akimirkomis kaip veikėjos ir tai sukrečia. Vienas mažiau, kitas daugiau. Bet faktas, jog visos tą pereiname.

Ji yra ir ji pati, ir tobulas savęs paveikslas – tarp jų nebėra skirtumo.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s