Apžvelgiant 2019-uosius metus

Šį kart nepasišiukšlinau taip baisiai kaip pernai ir praėjusius metus apžvelgiu dar neįpusėjus sausiui 😉 Čia rasite mane sužavėjusias knygas, mano prasčiausius pasirinkimus ir truputėlį statistikos 🙂

Tad pradedam. Šie metai (knyginiu atžvilgiu) buvo išties gausūs. Tikslas buvo perskaityti 50 knygų, o mano sąraše atsirado net 76, kas man tai yra WOW. Pati nesitikėjau tokio rezultato ir, neslėpsiu, labai juo džiaugiuosi 🙂 Tiesa programėlėje Goodreads rodo tik 72 perskaitytas, tad matyt būsiu keletos nepažymėjusi. Iš tokios krūvos atrinkau 10 pačių pačiausių! Sunku nebuvo, nes šios taip įstrigo, jog iš kart žinojau kokios knygos bus verčiausios patekti į dešimtuką.

Geriausios

2019 metų geriausios

Prieš paminint kiekvieną knygą, noriu atkreipti dėmesį, jog eiliškumas yra atsitiktinis. Jos visos nuostabios ir neišskirsiu nei vienos geresnės ar prastesnės 🙂 Beje jei įdomi kažkurios knygos apžvalga, tai tiesiog spauskite ant pavadinimo ir nuoroda iš kart nukels jus ten kur reikia 😉

1) Carlos Gonzalez – Pabučiuok mane 🖤 Kaip auginti vaikus su meile (leidykla Briedis) Privaloma knyga tėvams! Linkėčiau ją perskaityti visiems visiems, nesvarbu ar jau turintiems atžalų ar dar tik planuojantiems. Ši tarsi pamatas turėtų nugulti sąmonėje ant kurio paskui bus galima statyti tėvystės įsitikinimus.

2) Scott D. Sampson – Kaip užauginti gamtos vaiką (leidykla Vaga) Verčianti pamąstyti apie tai kokią ateitį mes ruošiamės palikti savo vaikams ir kaip padėti jiems suprasti, kad jų valioje daug ką pakeisti ir pasirūpinti gamta. Be galo įdomi, išsami ir tikrai naudingų patarimų pilna knyga kaip ne tik vaikus supažindinti su gamta, bet ir kaip patiems ją pamilti.

3) Ulrich Alexander Boschwitz – Keleivis (leidykla Baltos lankos) Knyga nukelianti mus į 1938m Vokietiją, kai visi žydų persekiojimai tik prasideda ir leidžianti žvilgtelti bei susipažinti su tuo ką išgyveno užspausti į kampą net ir turtingi, tačiau turintys žydiškos kilmės Vokietijos piliečiai.

4) Bret Easton Ellis – Amerikos Psichopatas (leidykla Sofoklis) Stipri, įtaigi, prikaustanti dėmesį. Nors kartais ir pagalvoji, jog tokių baisybių nenori žinoti, bet tuo pačiu, negali liautis skaityti. Kaip Amerikietiška svajonė tampa visiškai nutrūkusiu beprotišku siautėjimu nežinančiu jokių ribų.

5) Jeffrey Eugenides – Jaunosios savižudės (leidykla Sofoklis) Knyga verčianti pažvelgti giliau. Pasikapstyti jaunų žmonių galvose, mintyse ir širdyse. Užgaunanti vieną iš ploniausių stygų – savižudybės temą.

6) J. M. Coetzee – Nešlovė (leidykla Sofoklis) Žiauri knyga. Sukrečianti iki plaukų galiukų. Atskleidžianti gyvenimo beprasmybę ir priverčianti pagalvoti apie tai kaip gyvename mes – ar tie puikiai sudėlioti gyvenimai nėra tiesiog mūsų pačių susikurtos iliuzijos, ar negyvename savo mažuose muilo burbuluose nematydami ir nejausdami aplink egzistuojančios kitokios realybės?

7) Michael Cunningham – Tos valandos (leidykla Sofoklis) Nuostabus pasakojimas apie moteris “kovojančias” dėl savęs, dėl laisvės būti tokiomis kokiomis trokšta jų sielos.

8) Hilary Mantel – Įveskite kaltinamuosius (leidykla Sofoklis) Antroji trilogijos dalis nukelianti skaitytoją į Angliją Henriko VIII valdymo laikus. Taip įtraukiančiai ir sklandžiai papasakoti jau gerai žinomą istoriją yra tikrai didelis menas. Skaičiau su didžiausiu malonumu.

9) Florian Illies – Ką būtinai norėjau dar papasakoti (leidykla Sofoklis) Čia ne tik istorija, čia pilna meilės, nuotykių, romanų ir laisvo elgesio. Kaip įprasta menininkams – daug meilės abiem lytims, nuogų kūnų, kančios ir dieviškų kūrinių!

10) Yossi Avni-Levy – Meilės prekeiviai (leidykla Sofoklis) Užburianti knyga ir ne dėl to, jog autorius į pasakojimą įtraukia ir mistinius veikėjus, tokius kaip velniai bei raganos, bet jausmingumu, atvirumu ir be galo gražiu poetišku rašymo stiliumi. Knyga apie tėvystę, apie bandymą susitaikyti su savimi tokiu koks esi.

Prasčiausios

Prasčiausi mano pasirinkimai. Apie jas daug neišsiplėsiu, tiesiog pridėsiu nuorodas ir jei kils noro paskaityti kodėl man viena ar kita knyga nepatiko, tai rasite paspaudę ant knygos pavadinimo 😉 Beje kaip ir prie geriausiųjų, taip ir čia eiliškumas nėra svarbus, vardinsiu tik pagal foto 😉

1) Leo Babauta – Ar žinai, kodėl sunku būti Laimingu?

2) Suzy K Quinn – Blogos mamos dienoraštis (leidykla Balto)

3) Rachel Macy Stafford – O mama neužsiėmusi (leidykla Briedis)

4) Rudolf Dreikurs & Vicki Soltz – Laimingi vaikai. Iššūkis tėvams (leidykla Vaga)

5) Chloe Esposito – Klasta Sicilijoje (leidykla Baltos lankos)

Tiesa, vienos knygos čia trūksta, nes jos jau nebeturiu, bet negaliu nepaminėti, jog tikrai labai nepatiko ir Maja Lunde – Bičių istorija (leidykla TytoAlba).

Štai ir viskas 🙂 Pabaigai dar noriu paminėti truputį statistikos. Kama neįdomu, drąsiai galite šią dalį praleisti 😉 O labai būtų įdomu išgirsti iš Jūsų ką manote apie mano šių metų geriausius ir blogiausius??? Gal su kažkuo nesutinkate, o gal kaip tik kažkam pritariate? Labai lauksiu nuomonių 🙂

Statistika

Trys leidyklos, kurių daugiausiai knygų perskaičiau

Kaip jau minėjau pradžioje, šiais metais perskaitytos/išklausytos 76 knygos. Perskaityta 21918psl, tik nepasižymėjau kiek užtruko išklausyti audio knygas (na bet čia mintis naujiems metams).

O dabar apžvelgsiu kokios “populiariausios” leidyklos mano perskaitytų knygų sąraše 🙂 Iš aukščiau pateiktos foto akivaizdžią persvarą turi leidyklos Sofoklis knygos, jų šiemet perskaičiau net 25! Antroje vietoje įsitaisė Alma littera su 13 knygų. Trečioje, bet taip pat neblogoje vietoje leidykla Baltos lankos su 8 knygomis. Visos kitos neperžengė 5 knygų ribos, bet paminėsiu visas:

po 4 knygas – iš TytoAlba, Audible ir keturios angliškos;

po 3 knygas – Audioteka.lt ir leidykla Briedis;

po 2 – Jotemo, Nieko rimto ir Vaga;

po 1 – Balto, Dvi Tylos, kitos knygos ir Lietuvių rašytojų sąjungos leidykla.

Na štai, dabar jau tikrai baigiau. Dėkui už dėmesį ir iki 😀