Laline Paull – Bitės

Leidykla Jotema 2018m Kaunas 336psl 5/5

Knyga, po kurios jau niekada į bites nebežiūrėsite taip kaip anksčiau. Unikalus kūrinys kviečiantis patirti avilio gyvenimo subtilybes ir tvarką. Nuostabi knyga! Man be galo patiko! Tai kaip atotrūkis nuo žmonių pasaulio, leidžiantis pažvelgti į kitokios gyvybės formos gyvenimo užkulisius. Be galo įdomu!

Skaičiau ir vis galvojau, kad va tokios knygos ir laukiau. Tarsi ir nieko fantastiško ar nerealaus, o paprasčiausias mūsų gamtos sutvertas gyvybės egzistavimas, bet autorės plunksnos prisilietimas ir mažųjų padarėlių gyvenimas nusispalvina visai kitomis spalvomis.

Pasakojimas apie bitę vardu Flora 717 – kitokią bitę, kuri visomis išgalėmis stengėsi pasitarnauti aviliui, bet tuo pačiu buvo ir atskiras individas su savo norais, kas yra neįprasta bitėms. Žingsnis po žingsnio atskleidžiami bičių gyvenimo ypatumai, kurie tikrai nėra labai malonūs ir netgi gan žiaurūs. Tad istorija kupina įtampos ir tikrai neleis atsikvėpti.

Sutik, paklusk, tarnauk!

Tai istoriją apie bites, bet tuo pačiu tai puikiai tinka ir žmonėms. Tad galima atrasti ir įkvėpimo. Bitė darbininkė gimusi žemiausiame luome, bet išskirtinė ir automatiškai pažymėta kaip netinkama, ir turinti būti “pašalinta”. Tačiau nepaisant to sugebėjusi pasiekti tai ko kitos net nedrįso pasvajoti. Puikiai tinka ir žmonėms, atskleidžiant, jog ne gimimo vieta ar laikas svarbiausia gyvenime, o ryžtas, pasiaukojimas ir sugebėjimas išlikti savimi “verčia kalnus”.

Autorė Laline Paull gimusi Londone, Indų emigrantų šeimoje, yra išleidusi tik dvi knygas “Bitės” ir “The Ice”. Nežinau ar pastaroji buvo išversta į lietuvių kalba, bet būtų tikrai įdomu paskaityti.

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s