Kati Hiekkapelto – Klajūnai

Leidykla Sofoklis 2019m Vilnius 320psl 4/5

Tai jau trečioji dalis apie detektyvę Jugoslavijos vengrę Aną Feketę, dar vaikystėje imigravusią į Suomiją ir ten praleidusią visą gyvenimą. Tiesa ši knyga skirta jos gimtinei, jos tikriesiems namams, kuriuos ji myli, bet supranta, kad visgi jos vieta jau šaltojoje Suomijoje.

Kaip ir prieš tai buvusiose dalyse, taip ir šioje autorė daug kalba apie pabėgelius, jų gyvenimo sąlygas, kokiomis sąlygomis jie renkasi bėgti iš savo namų ir kodėl tikisi geresnio gyvenimo svetur.

Tiesa prisideda naujai gvildenamos problemos – tai čigonai ir korupcija. Koks aplinkinių požiūris į tuos, kuriuos mes pašiepiamai vadiname čigonais, kokia jų padėtis visuomenėje ir kokia jų pačių nuomonė apie save? Buvo tikrai įdomu susidurti su tokiu klausimu, nes iki šiol dar neteko per daug gilintis į tai. O toks platus autorės akiratis iš ties žavi. Na o korupcija, čia jau turbūt nereikia per daug išsiplėsti. Visi žinome kas tai yra ir kaip sunku kai tos blogio šaknys įsikerojusios taip, jog negali pasitikėti net artimiausiu žmogumi.

Tad apie ką pati knyga (be tų sunkių kasdienių temų) 🙂 ? Ana grįžta namo atostogoms į gimtąjį miestą Serbijos pakraštyje. Atrodytu visai atsitiktinai pavogta jos rankinė netūrėtų sugadinti Anai nuotaikos, bet tai pasirodo esama tik ledkalnio viršūnės, o Ana nebūtų detektyvė, jei nesiimtų narplioti bylos pati. Tiesa ji tiki, kad ras tikrąjį atsakymą dėl rankinę pavogusio jaunuolio žūties ir toliau tęs atostogas. O bet tačiau… Pradeda skleisti tokia “sena ir apdulkėjusi” nusikaltimų virtinė, kad jai nebelieka nieko kito, kaip tik stačia galva nerti į praeities “purvyną” ir atkapstyti tai ko giliai širdyje net pati nenori.

Intriguojanti ir užkabinanti knyga, kuri tikrai neleis nuobodžiauti! O detektyvas, kuris sugeba “paklibinti” ir kitus svarbius klausimus, man yra tarsi šviežio oro gūsis, tarp nesibaigiančių šio žanro nusikaltimų ir nusikaltėlių gaudymo scenų.

P.S. Tos pačios autorės anksčiau išleistos knygos:

Pirmoji šios serijos knyga “Kolibris” (2018m) apžvalga čia!

Antroji knyga “Bejėgiai” (2019m) apžvalga čia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s