Laura Madeleine – Mūsų paslaptys

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 384psl

Ką daryti kai esi moteris karo metu priversta tekėti už nemylimo? O jei dar myli moterį? O jei ta moteris yra žydė?

Knyga mane nustebinusi, sužavėjusi ir įsirėžusi ne tik į atmintį, bet ir į širdį. 🖤

Istorija mažais žingsneliais vedantu skaitytoją dviejų laikotarpių pėdsakais.

Pirmoji prasidėjo 1943m vasarį mažame prancūzų miestelyje Sen Antuanas (miestelio pavadinimas pakeistas, bet autorė pabaigoje nurodo ir tikrąjį), kuris buvo okupuotas italų ir į kurį buvo vežami apgyvendinti žydai.

Antroji perkelia mus į 1993m balandį – Anglija, kur jauna mergina paskatinta mamos ieško sąsajų su senesniąja istorija, bando atrasti močiutę ir atgaivinti nutrūkusius saitus.

Tai istorija apie gyvenimą pakeitusią vasarą kalnuose, apie meilę ir kančią, apie patį sudėtingiausią apsisprendimą.

Be galo patiko negreitas, bet nuoseklus istorijos tempas, kas padeda susitelkti į veikėjus, jų būsenas ir charakterius. Tai leidžia įsijausti, perkelti savo mintis į pasakojimą, išjausti tą laiką, atmosferą! Va to aš knygose ir ieškau, ne tik prabėgšmai papasakotos istorijos, bet ir jausmo, emocijos .

O pats pasakojimas įtraukė nuo pat pirmųjų puslapių, nes prie istorijos autorė prisega tarsi paslaptį, kurią reikia atskleisti, bet tai nėra pagrindinė užduotis. Pagrindinė mintis papasakoti neįtikėtiną karo meto istoriją, kuri yra paremta tikrais faktais (kas daro knygą dar įdomesnę). Be viso to dar yra nuostabus autorės rašymo stilius – turtingas, bet neperkrautas. Toks balansas tarp istorijos vingių ir subtilaus aplinkos perteikimo!

Šį kart nieko nepasakoju apie patį turinį, bet mane visiškai pakerėjo ne tiek turinys, kiek knygos sukelti jausmai. Istorija kuri nebuvo pasakyta žodžiais, bet leido suprasti ją buvus: tarsi daug nesiplečiama apie žydų žudymus, bet tą gali jausti visada šalia; tarsi istorijos veikėjai ir nedalyvauja tiesioginiame kare, bet jo šešėlis nuolat apgaubęs visą pasakojimą, paskleidęs baimės šydą ir užvaldęs žmonių kasdienybę.

Apibendrinant galiu tik pasakyti NUOSTABI, JAUTRI, IŠJAUSTA IR IŠGYVENTA🖤

Įvertinau ⭐ 5/5

Tiesa, viršelis visiškai neatitinka knygos, tad neapsigaukite. Tai daug rimtesnis kūrinys, nei sufleruoja paveiksliukas.😉

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s