Apžvelgiant 2020-uosius metus

Oj, tie 2020-ieji – pilni iššūkių, neplanuotų ir nenumatytų įvykių, bet, kad literatūriškai gausūs, tai faktas. Sakyčiau, net vieni iš geriausių pastarųjų kelių metų. Perskaitytos net 79 knygos (norėjau apvalaus skaičiaus, tad tikėjausi, jog pavyks įveikti 80, bet deja, norai ne visada sutampa su galimybėmis 🙂 )

Šįkart norėčiau pradėti nuo statistikos (esu statistikos gerbėja, nepykit 🙂 )

Tad, kokia ta manoji knyginė metų patirtis skaičiuose:

Viso: 79 knygos

Goodreads teigimu 77knygos ir 26 104psl. (gaila, kad dar žodžių neskaičiuoja 😀 ), o aš ir vėl pasirodo poros knygų nepažymėjau.

Populiariausios leidyklos:

Pirmoje vietoje, žinoma leidykla “Sofoklis” ir net 24 jų išleistos knygos. Toliau, “Baltos lankos” ir jų 9 knygos. Trečioje vietoje “Alma littera” su 7 knygomis. Ketvirta vieta “kitos knygos” – 6 kūriniai. Penkta vieta atitenka “Tyto Alba” ir jų 5 knygoms. Dar norėjau paminėti ir leidyklą “Vaga” bei jų 4 knygas. Visos kitos, kurių perskaičiau tik po vieną ar dvi knygas, manau net neverta minėti. Favoritai aiškus 😉

Na, o dabar įdomioji dalis ir knygos 😉

Geriausios 2020 metų knygos

Tai pirmieji metai kai nusprendžiau geriausias knygas skirstyti pagal kategorijas. Anksčiau to nedariau, bet tų knygų gan nemažai ir taip norėjosi paminėti daugiau nei kelias, tad štai – mano geriausios!

Detektyvai/ trileriai

Šioje kategorijoje tik viena knyga įvertinta aukščiausiu balu ir tai knyga, po kurios šis autorius tapo vienas iš mano mėgstamiausių.

Donato Carrisi – Blogio šnabždesys

Negrožinė literatūra

Ši kategorija akivaizdžiai nėra mano pati mėgstamiausia 🙂 Tad tik viena knyga atstovaujanti jai 🙂

Lisa Taddeo – Trys moterys

Žmonės, biografijos

Dvi moterys, dvi knygos, dvi istorijos… Tokios stiprios, savitos ir įkvepiančios. Visiškai nerealios. Skaičiau, mėgavausi ir manau dar skaitysiu ne kartą!

Marina Abramovič – Eiti kiaurai sienas

Daiva Ulbinaitė – Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Dramos

Kiekvieną kart nustembu atradusi tikrai vertų dėmesio ir tiesiai į širdį pataikančių romanų. Nesu mėgėja dramų, bet šios knygos NUOSTABIOS! Jei neskaitėte, tai atkreipkite dėmesį 😉

Sally Rooney – Normalūs žmonės

Laura Madeleine – Mūsų paslaptys

Kathryn Huges – Raktas

Mary Ann Shaffer, Annie Borrows – Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija

Modernioji ir šiuolaikinė literatūra

O čia mano mylimiausias kampelis. Modernioji ir šiuolaikinė literatūra. Jos perskaitau daugiausiai, tad nenuostabu, jog ir geriausių knygų net šešios ir visos TOKIOS mano! Tai geriausia kas galėjo nutikti man 2020 metais! Knygos vertos kiekvienos prie kiekvienos akimirkos!

Roberto Bolano – 2666

Elif Shafak – Keturiasdešimt meilės taisyklių

Saša Sokolov – Durnių mokykla

Antonis Samarakis – Klaida

Anna Burns – Pienininkas

J. M. Coetzee – Barbarų belaukiant

Štai ir viskas! Visos geriausios įvardintos, apdovanojimai išdalinti… galima pereiti prie ne tokių gerų nominacijų. Bet jau toks tas gyvenimas – be baltos, nebūtų juodos. Tad tas pats galioja ir čia – be gerų knygų, nebūtų ir prastų. Tad metas apžvelgti ir tas prastąsias ar neatitikusias vilčių.

Prasčiausios 2020 metų knygos

Noriu atkreipti dėmesį, jog šįkart sakau, ne BLOGIAUSIOS, o PRASČIAUSIOS. Kodėl? Nes man labai pasisekė ir per visus metus į rankas nepapuolė tikrai jokia bloga knyga. Žodžiu, arba pasisekė arba po truputį mokausi atfiltruoti šlamštą. 😀 Taip pat mokausi ir nesikankinti su knyga jei ji man nelimpa – kas taip pat yra didelis žingsnis į priekį. 🙂 Tad knygos patekusios į mano pilkąjį sąrašą (juodasis lieko tuščias! Jughuu! )

DNF knygos

Kategorija į kurią nugulė dvi knygos! Tos, kurios nelipo, nesudomino, nepatraukė. Tos, kurios buvo paimtos ne laiku ar tiesiog ne man. Pradėtos skaityti, bet numestos ir laukiančios kitų skaitytojų akių, rankų ir širdžių.

2.5 žvaigždutės

Knygos, apie kurias negaliu sakyti, jog yra blogos. Persiskaitė… (žinau žinau, knygos pačios nepersiskaito 🙂 ). Vietomis net sudomino… bet deja, buvo prasčiau nei tikėjausi. Ketvertukas tų, kurios neišpildė mano lūkesčių.

Na štai. Viskas. Visi metai apžvelgti. Nebeturiu ko ir pridurti, tik, kad su nekantrumu laukiu kokie bus 2021m rezultatai 🙂

Visiems įdomių skaitinių ir netikėtų atradimų 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s