Mary Ann Shaffer, Annie Barrows – Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija

Leidykla Versus aureus 2010m Vilnius 352psl

Knyga dovana. Ją gavau su pačiais šilčiausiais linkėjimais ir laikiau tokiam momentui kai norėsis kažko jausmingo bei gražaus. Neapsirikau. Knyga nuostabi!

“Gal knygose glūdi kokia slapta trauka, kuri padeda joms pakliūti pas idealų skaitytoją?”

Knyga pilna gerumo, neteisianti,  o besistengianti suprasti abi puses. Ką turiu mintyje sakydama abi puses? “Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija”  – tai knyga apie antrąjį pasaulinį karą, apie vokiečių okupaciją, apie 5 metus gyvenimo su priešu, patirtus sunkumus,  bet tuo pačiu ir apie gerumo apraiškas, apie akimirkas sušildančias širdį ir atveriančias kelius gėriui.

Kiek teko susidurti su knygomis šia tematika, tai ši viena iš nedaugelio, kai visas dėmesys yra suteikiamas parodyti ir gerąją žmogaus prigimties pusę. O tai man labai patiko. Matyt esu persisotinusi tų baisybių ir bent kartą norisi atrasti gėrio krislelių toje tamsioje mūsų istorijos duobėje.

“Neįsivaizduoju nieko vienišiau kaip leisti visą likusį gyvenimą su žmogumi, su kuriuo negali pasikalbėti, arba, dar blogiau, su kuriuo negali patylėti.”

Istorija pasirinkta pasakoti laiškais. Jauna rašytoja iš Londono visai netikėtai gauna laišką iš Gernsio salos gyventojo, kuris pradeda pasakoti įdomią vietinių istoriją. Laikui bėgant susirašinėjimas ją nuvedą į pačią salą iš kurios jau nebėra kelio … kodėl? Sužinosite perskaitę knygą 😉

O ji tikrai verta būti skaitoma!

Įvertinimas 5/5

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s