Donato Carrisi – Blogio teorija

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 446m

Carrisi Carrisi… Pernai vos susipažinusi su šiuo autoriumi įkėliau jį į mėgstamiausiųjų sąrašus, įvertinau jo knygą “Blogio šnabždesys” aukščiausiu balu ir netgi išrinkau metų geriausiu detektyvu. Ir štai, tik prasidėjo naujieji metai, o antroji Carrisi knyga įvertinta 5 žvaigždutėmis. Ar tuo stebiuosi? Ne! Ar tikėjausi? Taip! Kas toliau? Tik laukti trečiosios dalies 😉

Už ką toks aukštas įvertinimas? Nes šis autorius ne tik pasakoja vieną istoriją. Jis kurią ISTORIJĄ iš daugybės istorijų, tad sugeba įtraukti ne viena neatskleista byla, o dešimtimis. Na gerai, gal truputį perdedu 🙂 Ne dešimtimis, bet tikrai daugiau nei jūs turite ant vienos rankos pirštų 🙂 Kiekvienas turi ką slėpti…kiekvienas savyje turi to blogio grumstelį iš kurio gali subujoti ir visas krūmas. Su šiuo autoriumi negali būti tikras visiškai dėl nieko!

Taip pat labai patinka tai, kad autorius ne tik kuria pasakojimą, bet ir pateikia tiek informacijos, jog tampa akivaizdu, jis ne tik supranta apie ką rašo, bet išmano tai netgi labai gerai. Tuo pačiu nori pasidalinti savo žiniomis ir su skaitytojais. Automatiškai knyga įgauna kitą reikšmę, ne paprasto detektyvo, bet ir šiokį tokį edukacinį atspalvį, kas suteikia knygai svorio. Šįkart autorius gilinasi į serijinių ir masinių žudikų skirtumus. Kuo skiriasi? Kuo panašūs? Ir kodėl visuomenė juos maišo?

Na, o dabar galima pereiti ir prie siužeto. Tai antroji knyga apie pareigūnę Milą Vaskez. Šioje knygoje ji ieško dingusių žmonių. Viskas su tuo kaip ir gerai, bet vieną dieną tie dingę asmenys pradeda grįžti. Ir ne šiaip sau grįžti, jie grįžta su misija – nužudyti. Motyvas – kerštas? Troškimas apvalyti pasaulį nuo blogio? Tiesiog išlieti per metus susikaupusį pykti? Grįžtantieji visi tokie skirtingi, motyvai taippogi. Bet yra kažkas kas juos vienija ir Mila turi tai išsiaiškinti.

Nieko nenoriu išduoti, bet pabaiga man buvo tokia WHAT???? Žodžiu toks kabliukas laukti trečiosios dalies, kad WOW! Pamenu pirmoji knyga nors ir baigėsi su mintimi, jog bus pratęsimas, bet šita užsibaigė su “trenksmu”. Užverčiau paskutinį knygos puslapį ir pagalvojau “Man tikrai patinka Carrisi” 😀

Įvertinimas 5/5

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s