Alex North – Draugas šešėliuose

Leidykla Sofoklis 2020m Vilnius 320psl

Ech Alex’ai Alex’ai…

Bet apie viską nuo pradžių. O pradžia tokia – Alex North pateko į mano akiratį ir į mėgstamų autorių sąrašą po jo pirmosios išverstos į lietuvių kalbą knygos “Šnabždėtojas” pasirodymo. Perskaičiau. Patiko. Tad su nekantrumu laukiau pasirodant ir antrosios!

“Draugas šešėliuose” – autorius toli nepabėgo nuo vaikų temos, kaip ir pirmojoje knygoje veiksmas sukasi apie vaikus. Tik šį kart jie ne tik aukos, bet ir kaltinamieji. Vieni susiduria su tamsa ir pasiklysta savo pačių sukurtuose šešėlių labirintuose, o kiti norėdami įtikti ar tiesiog lengviau paveikiami, pasiduoda tų šešėlių žaidimams.

Įvyksta nelaimė (jei kraupią žmogžudystę taip galima pavadinti), jos sumanytojas ir lyderis dingsta, ko pasekoje logiškus paaiškinimus nurungia mistiniai pasakojimai, gimsta legendos, kurios veda prie kitų žmogžudysčių.

Jau nuo pat pradžių autorius puikiai konstruoja paslapčių ir mistinės tamsos scenas, veiksmas toks sunarpliotas, kad pradžioje sunku suprasti kas ir kokiu laiku vyksta, mat nusikaltimai analogiški, o niūri ir slogi atmosfera gaubdama visą istoriją tarsi kliudo viską pamatyti aiškiai ir įvertinti logiškai.

Kas man patiko labiausiai? Tai autoriaus blaivus ir logiškas mąstymas bei istorijos išnarpliojimas. Nors pati istorija persmelkta mistikos ir tie vaiduokliai atrodo “tuoj ims ropštis iš knygos puslapių”, bet pabaiga sudėlioja visus taškus ant “i”. Tiesa, nenoriu per daug atskleisti, jog nesugadinčiau skaitymo malonumo, bet ta pabaiga ir tai kaip autorius užbaigia kūrinį, man patiko labiausiai.

Kas nuvylė? Šįkart pritrūko “kažko”, sunku įvardinti ko, bet taip kaip autorius prikaustė mano dėmesį su savo pirmąja knyga, šioje deja to nebuvo… Gal nepatikėjau iki galo ta tamsuma ir vaiduokliais. Kaip bebūtų, ši pasirodė kiek silpnesnė už ankstesniąją knygą.

Ar skaitysiu kitas jo knygas? Žinoma TAIP! 😉 Ir Jums rekomenduoju, jei mėgstate detektyvus 🙂 O jei nemėgstate (taip kaip aš 😀 ) tai vis tiek bandykite, nes kartais galime nustebinti ir patys save 🙂

Įvertinimas 3.5/5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s