Hilary Mantel – Įveskite kaltinamuosius

Leidykla Sofoklio 2019m Vilnius 448psl 5/5

Istorinio romano “Vilko dvaras” tęsinys. Antroji dalis. Visiškai nenusileidžianti savo originalumu pirmąjai! Ši knyga taip sudomino, jog dingo visi skaitymo blokai. Nerte įnėriau į 16a Anglijos rūmų intrigų sūkurį ir patikėkit pasilikau ten iki pat paskutiniojo puslapio. Kas mane taip sužavėjo? Viską papasakosiu, bet pirma šiek tiek priešistorės. 🙂

Priešistorė

Hilary Mantel – vadinama išsišokėle ir nebijančia kritikuoti ir tų kas dažniausiai paliekama nuošalyje (bažnyčia, karališkoji šeima ir t.t.). Bet apie ją neišsiplėsiu, nes trumpai jau rašiau prie pirmosios knygos, tad galite rasti šiek tiek info čia – Hilary Mantel.

Norisi tik paminėti, jog autorė už pirmąją dalį “Vilko dvaras” ir už šią gavo prestižinę “Man Booker” premiją ir tapo pirmąja moterimi, kuri šį apdovanojimą gavo du kartus!

Mano atsiliepimas apie pirmąją dalį yra čia – “Vilko dvaras”.

Na, o istorijos tęsinys jau visai čia pat. Nors antroji trilogijos dalis buvo išleista dar 2012m (originalo kalba), bet trečiosios skaitytojams teko laukti labai ilgai ir tik 2020m kovą pasaulis išvys šios įstabios istorijos tęsinį. Labai įdomu ar ir trečioji dalis sulauks tokio pat didžiulio susidomėjimo ir kas žino, gal bus apdovanota ir ši knyga? 😉

Įveskite Kaltinamuosius

O dabar grįžkime prie Tomo Kromvelio. Šią skaityti buvo lengviau nei pirmąją dalį dėl kelių priežasčių:

pirma – jau žinai išskirtinį autorės rašymo stilių, tad jis jau nebestebina ir nesikoncentruoji į tai kas ką pasakė, nes autorės tikslas vesti per įvykius “su vėjeliu”, tad ji priskiria žodžiams po veikėją, tik jei jie yra svarbūs, o kiti pašnekiasiai tarsi skraido ore niekam nepriskirti.

Antra – nebėra tiek daug veikėjų (arba man čia taip atrodo, jei klystu pataisykite mane). Tiksliau tų veikėjų daug, bet didesnis dėmesys kreipiamas į pagrindinius ir nėra tiek daug kišama antraeilių vaidmenų, kaip kad “Vilko dvare”. Gal tai turėjo įtakos, jog buvo pirmoji dalis ir reikėjo skaitytoją supažindinti su visomis pagrindinėmis Anglijos šeimomis ir tie visi vaikų, žmonų, pusbrolių ir dėdžių vardai… na tiesiog jų buvo DAUG 🙂 Ši kart apsiribota mažesniu kiekiu, kas laido labiau pasimėgauti kūriniu.

Istorijos vingis – tai Henriko VIII ir jo antrosios žmonos Anos Bolin skyrybos. Bet pagrindinis vaidmuo – Tomo Kromvelio – vis dar nekilmingo, nors ir užimančio aukštas karaliaus sekretoriaus pareigas. Šioje knygoje jam jau nereikia stengtis būti pastebėtam, dabar jam reikia “vadovauti” šaliai, kurti geresnę ateitį jos žmonėms ir žinoma rūpintis, kad įnoringasis karalius būtų patenkintas.

Kromvelis be galo stiprus žmogus, įžvalgus, išskirtinis (o gal čia autorės sugebėjimas jį taip pavaizduoti? 🙂 ). Tiesiog labai įdomi asmenybė, tad sekti jo gyvenimą tikrai įdomu!

Perskaičiau knygą su didžiuliu pasimėgavimu! Drąsiai galiu teigti, jog esu šios trilogijos gerbėja ir su nekantrumu laukiu trečiosios dalies!

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s